ویژه

ريدلي اسكات و رمان گذرگاه

تاریخ ارسال : 12 ژانویه 2012 | بازدید : | طبقه بندی : اخبار و گزارش | رمان

ریدلی اسكات و رمان گذرگاه
ریدلی اسکات

اولین همكاری با لاگن پس از «گلادیاتور»؛

ریدلی اسكات و اقتباس سینمایی از رمان «گذرگاه»

«ریدلی اسكات» برای كارگردانی فیلم جدید خود، راهی یك دنیای ناشناخته و متفاوت می‌شود كه تا قبل از این در هیچ یك از فیلم‌هایش وارد چنین دنیایی نشده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، شركت مستقل فیلم‌سازی «فوكس 2000» برای كارگردانی محصول جدید خود «گذرگاه» از این فیلم‌ساز قدیمی دعوت به همكاری كرده است.
«جان لاگن» این روزها مشغول نگارش فیلم‌نامه این فیلم خون آشامانه است. او فیلم‌نامه خود را بر اساس قصه نوول «جردن آینسلی» به همین نام می‌نویسد.
«ریدلی اسكات» برای كارگردانی فیلم جدید خود، راهی یك دنیای ناشناخته و متفاوت می‌شود كه تا قبل از این در هیچ یك از فیلم‌هایش وارد چنین دنیایی نشده بود.
به این ترتیب «گذرگاه» اولین همكاری مشترك اسكات و لاگن پس از فیلم اسكاری «گلادیاتور» در سال 2002 خواهد بود.
فوكس 2000 امتیاز برگردان سینمایی كتاب آینسلی را دو سال قبل خریداری كرد. این كتاب تا به حال سه قسمت داشته است و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود نسخه سینمایی آن به صورت یك مجموعه فیلم تولید شود.
گفته می‌شود موفقیت مالی و اقتصادی «گرگ و میش» باعث شده تا مسئولان شركت فوكس 2000 به فكر آن بیفتند كه هر چه زودتر قصه كتاب «گذرگاه» را تبدیل به فیلمی سینمایی كنند.
در قصه كتاب، گروهی از بیماران یك بیمارستان به صورت معجزه آسایی سلامتی كامل خود را باز می‌یابند این اتفاق زمانی رخ می‌دهد كه خفاش‌هایی از آمریكای جنوبی آن‌ها را نیش می‌زنند.
جان لاگن» این روزها مشغول نگارش فیلم‌نامه این فیلم خون آشامانه است. او فیلم‌نامه خود را بر اساس قصه نوول «جردن آینسلی» به همین نام می‌نویسد. همین نكته باعث می‌شود تا دولت مركزی یك آزمایش محرمانه را آغاز كند. این آزمایش‌ها بر روی نوع بشر انجام می‌شود تا ببینند میزان مقاومت آدم‌ها در برابر بیماری‌های مختلف و خطرناك چقدر است.
حاصل كار خلق یك دنیای آخر زمانی است كه باعث ظهور یك سری خون آشام‌جدید می‌شود.
اسكات این روزها مشغول انتخاب لوكیشن‌ها و بازیگران اصلی «گذرگاه» است. به احتمال فراوان، كلید فیلم‌برداری فیلم اوایل سال جاری میلادی زده می‌شود.
جان لاگن كه فیلم‌نامه «گلادیاتور» را با همكاری دو فیلم‌نامه‌نویس دیگر نوشت، اخیرا بر روی فیلم‌نامه انیمیشن كامپیوتری «رانگو» با «گور وربینسكی» همكاری كرد.
این انیمیشن را كمپانی «دریم وركز» تهیه می‌كند و «جانی دپ» بجای كاراكتر اصلی آن صحبت خواهد كرد.

 تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

ريدلي اسكات و رمان گذرگاه

مطالب مرتبط با ريدلي اسكات و رمان گذرگاه


برچسب ها : , ,

برترین هاویژه


ویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به موبایل خرید فروش می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .