ویژه

زاتويچي شمشير زن نابينا باز می‌گردد

تاریخ ارسال : 11 آگوست 2011 | بازدید : | طبقه بندی : سينمازاتويچي: شمشير زن نابينا


زاتويچي شمشير زن نابينا باز می‌گردد

سینمای ما – قسمت تازه‌اي از مجموعه فيلم ژاپني «زاتويچي» ساخته مي‌‌شود. اين فيلم را جونجي ساكاموتو كارگرداني مي‌كند. فيلمبرداري فيلم همين روزها در ژاپن شروع مي‌شود.
قسمت جديد اين مجموعه فيلم «آخرين زاتويچي» نام دارد و شينجو كاتوري كه خودش يك متخصص هنرهاي رزمي (و عضو رسمي آكادمي كاراته ژاپن) ات در نقش اصلي آن ظاهر مي‌شود. او در اين فيلم در نقش سامورايي شمشير زن نابيناي معروف، ايفاي نقش مي‌كند. فيلم را كمپاني قديمي و معتبر توهو تهيه مي‌كند. به احتمال خيلي زياد «آخرين زاتويچي» اواسط سال 2010 اكران عمومي خواهد شد.
قصه فيلم جديد درباره زاتويچي استاد ماهر شمشير‌زني است. او تصميم گرفته ديگر در مبارزات شمشير‌زني شركت نكند و فقط براي انجام كارهاي خوب و نيك، دست به شمشير ببرد. هدف اصلي او يك زندگي آرام و بي دغدغه در كنار همسرش است. اما سفر وي به روستاي زادگاهش، اوضاع را تغيير مي‌دهد و وي مجبور مي‌شود دوباره به سراغ شمشير قديمي‌اش برود و يك مبارزه سخت‌ و همه‌جانبه را شروع كند.
كاتوري را تماشاگران ژاپني به دليل بازي در يك كار سرگرم‌ كننده تلويزيوني به نام سواپ مي‌شناسند، كه وي در آن در نقش جوانترين عضو يك گروه موسيقي بازي كرد. او در سينما هم در فيلم‌هاي پرفروشي مثل «جادوي ميمون» (2007) و «روياي مناسب» (2006) ظاهر شده است.
جونجي ساكاموتو كه با «آخرين زاتويچي» وارد دنياي سامورايي‌ها و ژاپن دوران قرون وسطي شده، قبل از اين درام جنايتكارانه «چاميلون» را كارگرداني كرده است. اما او بيشترين شهرت خود را براي كارگرداني درام پر سر و صدا و جنجالي «بچه‌هاي تاريكي» دارد، كه قصه‌اش در كشور تايلند اتفاق مي‌افتد. او مي‌گويد از مدت‌ها قبل در فكر آن بود كه يك درام دوره‌اي تاريخي مثل «زاتويچي» را كارگرداني كند.
مجموعه فيلم «زاتويچي» بر اساس كاراكتر خلق شده توسط كن شيموزاواي داستان‌نويس، به صورت فيلم سينمايي در آمده است. بازيگر افسانه‌اي ژاپني شينتارو كاتسو بيش از هر بازيگر ديگري در اين نقش ظاهر شد. تا به حال 26 فيلم سينمايي و 100 قسمت مجموعه تلويزيوني (در فاصله سال‌هاي 1962 تا 1989) بر اساس اين كاراكتر توليد شده است.
در سال‌هاي اخير تاكشي كيناتو سعي كرد ماجراجويي‌هاي زاتويچي را دوباره احيا كند. فيلم معروف او در سال 2003 محبوب منتقدان و تماشاگران سينما در ژاپن شد. در سال 2006 هم سوري فرهيچيگو فيلمي در اين رابطه ساخت كه شخصيت و قهرمان اصلي آن يك زن مبارز و ماجراجو بود. در صورت موفقيت مالي «آخرين زاتويچي»، قسمت‌هاي بعدي آن هم توليد مي‌شود.

منبع: خبرگزاري فارس

       

       

به روز شده در :
پنجشنبه 27 فروردين 1388 – 11:16

زاتويچي شمشير زن نابينا باز می‌گردد

Jahan Cinemaema

مطالب مرتبط با زاتويچي شمشير زن نابينا باز می‌گردد


برچسب ها : , , , ,

برترین هاویژه


ویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به موبایل خرید فروش می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .