ویژه

اکبر عبدی مشتی عباد می شود

تاریخ ارسال : 10 آوریل 2011 | بازدید : | طبقه بندی : اخبار و گزارش

اکبر عبدی مشتی عباد می شود

 اکبر عبدی مشتی عباد می شوداکبر عبدی و بازگشتش به تئاتر با کمدی فولکلور”مشدی عباد” 

به گزارش تبیان اکبر عبدی اجرای جدید خود را براساس”مشدی عباد” به شکل یک کمدی موزیکال تنظیم خواهد کرد. به گزارش سایت ایران تئاتر، این نمایش براساس فیلمی ساخته می‌شود که 80 سال پیش محمود صباحی در جمهوری آذربایجان آماده کرده و از قصه‌های فولکلوریک آذربایجان است.
نمایش درباره پیرمردی بازاری ‌است که تصمیم می‌گیرد به جای طلب خود با دختر همکارش ازدواج کند ‌در حالی‌ که دختر نامزد دارد.
عبدی  از اجرای دو زبانه این اثر به زبان فارسی و آذری خبر داد و گفت:«همزمان از یدالله صمدی نیز دعوت کرده‌ایم که این اثر را به صورت فیلم تهیه کند.»
عبدی که خود نقش مشدی عباد را در این اجرا ایفا می‌کند، افزود:«برای اجرا در صورت توافق، تالار اریکه ایرانیان را در نظر داریم.»
گفتنی است پیش از این اکبر عبدی نمایش”اکبر آقا آکتور تئاتر” را در تالار سنگلج به صحنه آورده بود که با استقبال تماشاگران مواجه شد.
 
مریم معینی در راه صربستانمریم معینی در راه صربستان
نمایش عروسکی “خواب دیدم پاره‌های ماه چون پر می‌بارد” به نویسندگی مشترک طلا معتضدی و مریم معینی و‌ کارگردانی مریم معینی امشب به صربستان سفر می‌کند. این نمایش پیش از این ‌سال 85 در تالار کوچک مجموعه تئاترشهر به روی صحنه رفته بود
و در جشنواره‌‌های غیررقابتی”دریای سیاه” در ترکیه و جشنواره”دو تا کمه، سه تا زیاده” در بلغارستان در سال 87 شرکت کرده
و فیلم اجرای این اثر نیز در جشنواره‌”پراگ” به نمایش درآمده است. این نمایش که تلفیقی از نیروی عروسکی و انسانی است، برای شرکت در جشنواره عروسکی”Tiba”امشب عازم صربستان می‌شود.
عروسک‌گردانان این اثر لیلا مُدُن‌پور، مجتبی معاف، مرضیه سرمشقی، غزاله مرادیان، مونا کیانی‌فر و مریم معینی هستند.
مریم معینی در راه صربستانهمچنین ملیحه رضاخان(دستیار کارگردان) و عباس تقی‌آبادی(تکنسین نور، صدا و دکور) و علی معینی آهنگساز این نمایش هستند.
 گفتنی است این اثر داستان دختری است که قصد دارد اعضای بدن خود را ببخشد، اما کسانی که این اعضا را دریافت می‌کنند به تناسب مراتب روحی خود از این اعضا استفاده‌های به جا و یا نابجا می‌کنند و در این راه ‌دختر با دلیل سیر و سلوک خود به ماه می‌رسد.
 
تهیه و تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی
 

اکبر عبدی مشتی عباد می شود

مطالب مرتبط با اکبر عبدی مشتی عباد می شود


برترین هاویژه


ویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به موبایل خرید فروش می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .