ویژه

شعرهای گیلكی شیون فومنی كتاب می‌شوند

تاریخ ارسال : 17 مارس 2011 | بازدید : | طبقه بندی : اخبار و گزارش

شعرهای گیلكی شیون فومنی كتاب می‌شوند
شیون فومنی

تمام شعرهای گیلكی منتشرنشده‌ی شیون فومنی در قالب كتاب منتشر می‌شوند.
مجموعه‌ی شعرهای گیلكی شیون فومنی كه تا كنون در قالب هفت كاست با نام “گیله اوخان” منتشر شده‌اند، به كوشش فرزند این شاعر برای اولین‌بار در قالب كتاب به همراه لوح فشرده منتشر خواهند شد.
به گفته‌ی حامد فومنی، این مجموعه شعرهای چاپ‌نشده‌ی گیلكی پدرش، ‌شامل متن محلی شعرها، برگردان فارسی و شرح واژگان است، كه هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است.
همچنین گزیده‌ای از شعرهای گلیكی فومنی توسط انتشارات پژوهشكده‌ی مردم‌شناسی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور منتشر خواهد شد.
این گزیده هم شامل شعرهای گیلكی او در هفت كاست یادشده است، كه به سه زبان گیلكی، ‌فارسی و انگلیسی منتشر خواهد شد.
همچنین همه‌ی مجموعه‌های شعر فارسی منتشرشده‌ی این شاعر تجدید چاپ خواهند شد.
“پیش پای برگ” و “یك آسمان پرواز” دو مجموعه‌ی شعر منتشرشده‌ی فومنی در زمان حیات او هستند و “كوچه‌باغ حرف”،‌” رودخانه در بهار” و “از تو برای تو” از جمله آثاری هستند كه توسط فرزند او پس از مرگ‌ پدر منتشر شده‌اند.
به گفته‌ی‌ حامد فومنی، مراسم نهمین سالگرد درگذشت این شاعر به‌دلیل مقارن شدن زمان درگذشتش با ماه مبارك رمضان، هفته‌ی گذشته (16 شهریورماه) بر سر مزار او با حضور شاعران و هنرمندان برگزار شد.
شیون فومنی (میراحمد سیدفخریی‌نژاد) 23 شهریورماه سال 1377 در سن 52سالگی در اثر نارسایی كلیه درگذشت و در آرامگاه سلمان‌داراب رشت در جوار میرزا كوچك خان جنگلی به خاك سپرده شد.
 
 

شعرهای گیلكی شیون فومنی كتاب می‌شوند

مطالب مرتبط با شعرهای گیلكی شیون فومنی كتاب می‌شوند


برترین هاویژه


ویژه


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به موبایل خرید فروش می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .